Sızdıran Tesisatı Nasıl Tamir Edilir ? - 0554 417 36 26

Sızdıran Tesisatı Nasıl Tamir Edilir

Kalorifer Tesisatı ilk yapıldığında hem kalorifer boruları hem kombi hem de petekler bilinen marka alınmalı ve kaç yıl garanti verdikleri de bu açıdan sorulmalıdır. Garanti bitmeden petek delinir ve bu delinme kullanıcı hatası dedikleri şey olmaz ise petek garanti kapsamında yenisi ile değiştirilir. Bu açıdan en baştan önlem almalı petek delindiğinde ne yapılabileceği bilinmelidir. Kişi petek delindiğinde ne yapacağını bilir ise panik yapmadan yapması gerekeni yaparak sorunu daha hızlı çözüme kavuşturur.

  • Radyatör vanasından,
  • Vana milinden,
  • Korezyon kirliliğinden,
  • Tesisattaki çatlaklıktan,
  • Boru ek yerlerinden sızdırır

İster eski tip metal, ister yeni tip plastik (pprc) boru olsun; kalorifer petek deliği kapatma için en uygun yapıştırıcı iki karışımlı epoksi macun ve metal epoksi yapıştırıcısıdır.

Su sızdıran boyalı veya boyasız, metal veya plastik kalorifer peteği delik tamiri, havlupan delik tamiri için; epoksi macun kullanabilirsiniz. Kılcal çatlaklarda ve boyasız peteklerde ise; metal epoksi yapıştırıcısı kalorifer petek delik tamiri için uygundur.

Petek delinmesi her zaman karşılaşmayacağınız bir arızadır. Çünkü petekler çürümesi için ya kaygan kalmalıdırlar yahut fazlaca rahat bir malzemeden yapılmalıdır. Panel radyatörler ile eskiden kullanılan döküm radyatörlerde çürüme nadir görülürdü ancak şimdiki peteklerde bilmediğimiz bir sebepten ötürü delinme oluyor. Özellikle oldukca şikayet gelen alüminyum petek delinmesi daha sık oluyor. Alınırken dış görünüşünden daha mühim olan kullanışlı olmasıdır. Tabi sağlamlık ve ısı kapasitesine bakarak kullanışlı olup olmadığını anlayabiliriz. Yapmamız ihtiyaç duyulan şey ya bir tanıdık tesisatçı bulup sormak yada daha kolayı internetten yorumlara bakarak karar vermektir. Bazen yorumlarda insanı aldatabilir ama genellikle çoğunluğun söylediği çıkar. Şayet peteği almış iş işten geçmişse artık alüminyum petek tamiri icra eden birini aramaya başlarsınız.

+14 Yıllık deneyim ile çözüm ortağınız olmaktan gurur duyuyoruz.

Ümraniye Çilingir

Şimdi Ara Servis Çağır