Sifon Nasıl Takılır - Bozuk Sifon Tamiri nasıl Yapılır

Sifon Nasıl Takılır

Bozuk sifon onarım ve montajı nasıl yapılır? Klozet ve asma rezervuar sifon onarımi nasıl yapılır? Rezervuar onarım, klozet arızası, rezervuar iç grup değişimi, basmalı sifon arızaları profesyonel ekibimiz doğrulusunda yapılır. Klozetlerin üzerinde tespit edilen suyun doldurulması ve boşaltılması amacıyla lüzumlu rezervuarların amacıyladeki rezervuar iç grup diye tanımladığımız arızalar conta eskimesi ya da malzemenin kalitesiz olması neticesi meydana çıkan problemlerdir.

Bu problemler, derhal derhal her bireyin başına gelen olaylardır. Bu tür arızalar klozetin amacıylae sürekli su akmasına sebep olarak, faturanızın kabarık gelmesine sebep olur. Ufak bir su sızıntısı bile bir ,günde ortalama 10 litre suyun boşa gitmesine sebep olur ve bu da ayda 300 litreye tekabül etmektedir. Arızaları onarım adımında conta ve aynısı şeyleri değiştirerek onarmaya çalışmayın. Bu onarım geçici bir yoldur.

Evde akıtan bir klozet sifonunuz varsa, değiştirmesi düşündüğünüzden çok daha kolay. Önce lüzumlu malzemeleri hazırlayarak başlayalım.
Bize bu iş amacıyla sifon doldurma/boşaltma grubu parçaları, flatör ve İngiliz anahtarı lazım.
Önce klozet sifonunun kapağını açalım. Sifon kapağını açmak amacıyla sifon başlığını altındaki bağlantıdan çıkarıyoruz.
Sifonun musluğunu kapatıyoruz. Rezervuarı sökmek amacıyla altındaki somunları çıkarıyoruz.
Eski doldurma ve boşaltma grubunu sifonun altından söküyoruz. Sonra yeni parçaları videodaki gibi monte ediyoruz.
Doldurma grubuna İngiliz anahtarı sayesinde su hortumunu bağlıyoruz.
Neredeyse bitti. Önce rezervuarı yerine yerleştirip sonra somunları takıyoruz.
Sifon musluğunu açıp rezervuarı dolduruyoruz. Son olarak rezervuar kapağını yerine takıyoruz. İşte bu kadar kolay, yeni sifonumuz su akıtmadan çalışıyor.

Kaliteli marka olmayan klozet rezervuarlarının bilhassa iç takımları sık bozukluk yapan malzemelerdir. Genelde su dolduğu vakit suyu otomatik kesmeye yarayan şamandıra sistemi, düğmeli ya da çekmeli olarak değişen orta boşaltma sistemi bozukluk yapar. Bu gibi halde yapılması gereken rastgele bir tesisat firmasından yardım almanızdır. Kendiniz yapabileceğinize inanıyorsanız nalburdan klozet rezervuar iç takımı almalısınız. 


Rezervuar İç Takım Nasıl Değiştirilir?  • Klozetin sifonunu çekip boşalttıktan sonra, sifona giden muslukları kapatın. Daha sonra  rezervuar kapağını yerinden çıkarın.
  • Bu işlemlerin sonrasında rezervuarın ara musluklarına giden boruların bağlantısını sökün.
  • Kenarda tespit edilen doldurma mekanizmasını sökmek amacıyla vidalarını alttan gevşeterek çıkarın
  • Rezervuarı komple yerinden sökmek amacıyla alt kısımdaki iki vidayı çıkarın
  • Bu işlemin sonrasında boşaltma bölümünü sökmek amacıyla büyük plastik vidayı çıkarıp boşaltma mekanizmasını çıkarın.
  • Montaja başlamadan evvelce ürün kitapçığını okuyarak montaj talimatlarını ilgilice inceleyin.
  • İlk olarak iç takımın parçaları birbirine monte edilmelidir.
  • Öncelikle doldurma bölümünü monte edin. Conta, vida ve pulları doğru yerleştirmeye ilgi etmelisiniz. Bunun amacıyla iç kısma pul ve ucu huni şeklindeki contayı koyup sonrasında dış yönüne conta, pul ve somun yerleştirerek dışardan sıkın. Bu işlemin bitiminde dönmemesi amacıyla içerden de tornavida ile sabitlemeniz gerekebilir.
  • Boşaltma alanı rezervuar iç takımlarında değişiklik gösterebilmektedir. İki contadan ufak olanı doldurma mekanizmasının altına rezervuarın içersinde kalacak şekilde taktıktan sonra büyük plastik somunu rezervuarın dışına takarak iyice sıkın.
  • Altta kalan bu plastik somunun üzerine büyük contayı geçirip, rezervuarı klozetin tam üzerine istikbal şekilde oturtun.
  • İçeriden sabitleme vidalarını takarak bir conta bir somun, dışarıdan da bir conta ve bir pul kullanarak anahtar sayesinde iyice sıkın.
  • Daha öce söktüğünüz hortumları içersinde conta olmasına ilgi edere anahtarla sıkın.
  • Son olarak kitapçıkta gösterildiği şekilde basma çekme butonunu yerleştirin.
  • Daha evvelce kapattığınız muslukları açarak rezervuara su doldurun. Sifonu çektiğinizde damlama olup olmadığını denetim edin.

+14 Yıllık deneyim ile çözüm ortağınız olmaktan gurur duyuyoruz.

Ümraniye Çilingir

Şimdi Ara Servis Çağır