Sıkışan Musluk Nasıl Sökülür - 0554 417 36 26

Sıkışan Musluk nasıl sökülür

Musluğu sökemiyorsanız muhtemelen uzun süre sökülmediği için kaynama ve pas yapmıştır bunu sökmek icin saat 12 ve 6 yönüne küçük bir çekicle hafifce vurmanız gerekmektedir bu aradaki pası dökecektir

Taharet Musluğu ve Musluk Kırılması


Zorlu Tesisat olarak öncelikle evinizde başınıza gelebilecek su doğalgaz tesisat sorunların başına musluk bozulması, kırılması gelmektedir. Eğer gece belli bir saatte olmuşsa Tesisatçı da bulamadıysanız bir demir testere ağzının pense yardımı ile uç kısmından 5 cm kadar bir tarafını kırın. Bunun sebebi duvar içerisinde kırılan musluğun parçasını kesmektir.

Kulllanmamız lüzumlu saat 6 yönüne ve 12 yönüne altlı üstlü kesmeniz gerekiyor. Keserken dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan husus yalnız duvar içerindeki bağlantı dişlisinin dişlerine gelene kadar kesilmesi gerekir. Fazla kesilirse dişlere zarar verir bu kesim altlı üstlü bir yiv açmanız gereklidir. Takriben altlı üstlü 1’er milim kesilmesi gerekir.

Kesildikten sonra tornavida yardımı ile musluğun parçası 2 parça halinde çıkacaktır. Fazla kesilmesi halinde musluğun duvardaki takılan parçasına zarar verir, buda duvarın kırılmasına sebebiyet verir. Kırılan musluğun içeride kalan dişlerinin olduğu yere, çapı kurtaracak keskiyi sıkıştıracaksınız. Sıkışan keskiyi diş açma yönünde, boru anahtarı vb. Yardımcı elemanlarla çevirerek çıkaracaksınız. Eğer bu biçimde çıkaramıyorsanız içeride kalan dişleri kırmanız gerekir. Kırarken döşem bağlantısının yapıldığı iç dişli dirsek veya nipel e zarar vermemeniz lazım.

Taharet musluğu kırılması

Ara musluk kırılması

Musluk kırılması

Dibinden kırılan musluk

Musluk kırıldı nasıl değiştiririm ?

Ara musluk kırıldı

Çamaşır makinesi musluğu kırıldı

Bulaşık makinesi kırıldı

Vana kırıldı

Batarya musluğu kırıldı

Musluk göbeği nasıl değiştirilir

Su tesisatçısı

Musluk kırıldı

Taharet musluğu içinde kırıldı

Muslukçu

Kırık musluk nasıl sökülür

Kırılan musluk nasıl çıkarılır

Sıkışan musluk nasıl sökülür

Taharet musluğu kırıldı

Kırılan kör tapa nasıl çıkarılır

Kırılan musluk dibi nasıl çıkarılır

Aç kapa musluk tamiri

Musluk değiştirirken kırıldı

Banyo bataryası göbek tamiri nasıl yapılır

+14 Yıllık deneyim ile çözüm ortağınız olmaktan gurur duyuyoruz.

Ümraniye Çilingir

Şimdi Ara Servis Çağır